Marc Romero i Cleiren triomfen en l'estrena del CX de Torredembarra

01/12/2018
Ciclo-Cross

Marc Romero i Cleiren triomfen en l'estrena del CX de Torredembarra

Marc Romero (BGTeam-100%) i Veerle Cleiren (Solcam-Montbike) han estat els guanyadors aquest dissabte a la novena prova de la Copa Catalana de CX disputada a Torredembarra, en la primera de les dues cites d’aquest cap de setmana per terres tarragonines (Calendari complet i calendari de la Copa Catalana de ciclocròs 2018). Aquesta era la primera vegada que el municipi de la Costa Daurada

Cleiren ha sumat la seva quarta victòria d’aquesta Copa Catalana, imposant-se en solitari amb un minut d'avantatge sobre Jordina Muntadas (Corvi Team), la líder del certamen a la que amb aquest triomf la belga afincada a Tarragona s’hi apropa perillosament, i dos sobre la vencedora sub23, Blanca Vallès (Blue Motors-Neolith). Per la seva banda, Romero, vestit amb el mallot que l’acredita com a líder de la Copa Catalana en categoria sub23, ha començat a dominar la prova en solitari a partir de la segona meitat per aconseguir el seu primer triomf després de molts llocs d’honor durant tota la temporada. 

Absents els dos principals dominadors de la temporada, Isaac Simón (BiciEquip) i Jofre Cullell (Megamo), la prova elit/sub23 masculina ha començat en un inici dominada per un grup de fins a set ciclistes, destacant-hi importants especialistes com el veterà Francesc Xavier Carnicer, que era el que estava batallant pel cap de cursa en l'última cursa d’aquesta matinal en el circuit d’avui, marcat per la terra seca i els obstacles que presentava el BikePark Costa Daurada, que ha donat peu a curses bastant igualades. 

El certamen hivernal pel excel·lència del ciclisme català tindrà una nova cita a les comarques tarragonines demà diumenge a la localitat de El Morell, que acollirà la que serà ja la desena cursa d’aquesta Copa Catalana de ciclocròs.

Classificació elit/sub23:
1. Marc Romero (BGTeam-100% Natural) 1:00:10
2. David Pons (3HM Club Esportiu) a 0:36
3. Francesc García (Les Franqueses UC) a 0:46
4. Francesc Xavier Carnicer (Selvata Tot Bike) a 1:03
5. Oriol Domènech (Scott Bikes) a 1:03

  • Fèmines: Veerle Cleiren (Solcam-Montbike)
  • Sub23: Marc Romero (BGTeam-100% Natural)
  • Elit: David Pons (3HM Club Esportiu)
  • Júnior: Luis Vivián (Quadis-Trek)
  • Cadet: Marc Masana (La Torreta Bike) i Nicole Castillo (Corvi Team)
  • Màster 40: Arnau Rota (Biketraining)
  • Màster 50: Pere Joan Roig (Vila Bike's Club)
  • Màster 60: Bernat Del Pino (Bicicletes Segú)
  • Classificacions de totes les categories de promoció.